Üdvözöljük a

Együttműködési megállapodás

honlapján!

-

Együttműködési megállapodás

Szerző: Kovács Dániel | 2005. augusztus 3.

EGYÜTTMŰKÖDÉSI MEGÁLLAPODÁS


Mely létrejött Nagykanizsa Megyei Jogú Város Önkormányzata (a továbbiakban önkormányzat) – képviseli a polgármester – és a Nagykanizsai Kereskedelmi és Iparkamara (a továbbiakban: kamara) – képviseli az elnök – között.


Az együttműködési megállapodást aláírók megállapodnak abban, hogy a törvényekben és más jogszabályokban előírt feladataiknak eleget téve együttműködnek a város gazdasági fejlődésének erősítésében, a gazdaságfejlesztést szolgáló beruházás-ösztönző és foglalkoztatás-bővítő programok megvalósításában, különös tekintettel új vállalkozások létrehozására. Együttműködnek továbbá a vállalkozások felkészítésében az Európai Unióhoz történő csatlakozásra, a működő vállalkozások érdekérvényesítésének összehangolásában, és a szolgáltatások színvonalának állandó emelésében.


A fent vázolt feladatok sikeres teljesítése érdekében:

 

  1. Az önkormányzat a kamarát – mint a helyi gazdasági tevékenységet folytatók általános, együttes érdekeinek érvényesülését elősegítő köztestület – partnerének tekinti. Az érdekérvényesítés megfelelő hatékonyságának biztosításához a felek szükségesnek tartják hogy

 

·        a kamara vegyen részt – tanácskozási joggal – az önkormányzat Gazdasági és Városüzemeltetési, valamint Városfejlesztési Bizottságainak munkájában;

·        az önkormányzat és a kamara vezetői évente legalább kétszer hivatalosan találkozzanak és tekintsék át a város gazdaságának helyzetét és a vállalkozókat érintő aktuális kérdéseket;

·        testületeik és operatív szakembereik között folyamatos legyen az információcsere. Ennek érdekében, a gazdaságot, az infrastruktúrát és a vállalkozásokat érintő valamennyi nyílt előterjesztést, elemzést, információt és kiadványt kölcsönösen megküldik egymásnak.

 

  1. Az önkormányzat támogatja a kamara végleges elhelyezését.

  2. A felek együtt is széles körű párbeszédet folytatnak a vállalkozókkal, az őket érintő gazdasági ügyekről

 

  1. Kölcsönösen támogatják egymást a regionális erősödés érdekében, kiemelve a következőket:

 

·        A város, a megye, a Nyugat-Dunántúli Régió, az Alpok-Adria Munkaközösség és a Dráva-Mura Eurorégió fejlesztése /infrastruktúra, környezetvédelem/;

·        A vállalkozásokat érintő kérdésekben közös fellépés az említett területek társszerveinél.

·        Közös részvétel a fentebb említett területi egységek együttműködési fórumain.

 

 

  1. Az önkormányzat bevonja a kamara szakértőit a kamara tevékenységét érintő előterjesztések (pl. költségvetés, ezen belül helyi adók, bérleti díjak, hatósági eljárási díjak) előkészítésébe (már a műhelymunkába).

 

  1. Az önkormányzat bevonja a kamara képviselőit a gazdaság fejlesztésével foglalkozó bizottság(ok) munkájába, különös tekintettel a következőkre:

 

·        a gazdaság élénkítését, és a működő vállalkozások fejlesztését szolgáló programok indítása és lehetősége;

·        befektetői, beruházói és beszállítói programok indítása, menedzselése, a Nagykanizsai Logisztikai Központ és Ipari Park projekt kiemelt kezelése.

 

  1. A felek egyetértenek abban, hogy a kamarák kapjanak meghatározó szerepet a helyi munkaerőpiac igényeihez igazodó szakképzési rendszer kiépítésében!

 

  1. A felek, a gazdagság a fejlesztését és a város felemelkedését célzó együttműködésük-nek kellő publicitást kívánnak biztosítani. Ennek érdekében az önkormányzat támogatja a kamara azon igényét, hogy a „Kanizsa” hetilapban és a városi televízióban rendszeres megjelenési lehetőséget kapjon.

 

  1. A felek, tanácskozási joggal, meghívottként kölcsönösen részt vesznek egymás önkormányzati közgyűlésein, küldöttgyűlésein, illetve – igény szerint – a kamara elnökségi gyűlésein. Eredményeikről, terveikről, lehetőségeikről évente egy alkalommal egymás testületei előtt tájékoztatást adnak.

 

  1. Az önkormányzat megküldi a kamarának aktuális munkatervét, mely tartalmazza az adott időszakban tárgyalásra kerülő témaköröket, a tárgyalás várható időpontjának megjelölésével, a beterjesztő nevével.

 

  1. A felek , éves fejlesztési lehetőségeikről, pénzügyi keretszámaikról, az egyes elnyerhető, vagy megpályázható pénzalapokról, kölcsönösen, írásban, tájékoztatjuk egymást. Együttműködnek a térségi összefogást igénylő központi pénzeszközök elnyerését szolgáló pályázataik elkészítésében.

 

  1. Az együttműködő felek elhatározzák, hogy összehangolják gazdasági vonatkozású rendezvényeik programját, azok hatékonyságának erősítése végett. Különösen indokoltnak tartják ezt a már létező testvérvárosi kapcsolatok esetében, ahol szükséges a kulturális együttműködés mellett a városok közötti gazdasági kapcsolatok megerősítése.

 

  1. A kamara, szervező és koordináló, az önkormányzat pedig támogató tevékenységével elősegíti, hogy Nagykanizsán olyan színvonalú gazdasági jellegű vásárokat és kiállításokat rendezzenek, amelyek öregbítik a város hírnevét és fokozzák idegenforgalmi vonzerejét.

 

  1. A felek együttműködnek a más országok városaival kialakult kapcsolatok ápolásában, kölcsönösen támogatják egymást a nemzetközi vásárokon való részvételben, nemzetközi üzletember-találkozók szervezésében, külföldön és belföldön. Gazdasági témájú, vezetői szintű küldöttségek kiutaztatásánál, illetve fogadásánál, kölcsönösen részvételi lehetőségeket biztosítanak egymás számára.

 

  1. Minden olyan kérdésben, amely a jelen megállapodásból ered és bármilyen pénzügyi kötelezettség vállalását teszi szükségessé, az együttműködő felek külön szerződést kötnek.

 

  1. Jelen megállapodás határozatlan időre jön létre, végrehajtását az együttműködő felek évente, vezetői szinten értékelik és – szükség esetén – közös akarattal módosítják. Amennyiben az együttműködő felek bármelyike azt indokoltnak tartja, a jelen megállapodásból eredő feladatok végrehajtása érdekében állandó felelőst jelölhetnek ki.




Nagykanizsa, 2003. június 4.








Litter Nándor, polgármester                       Kovács Antal , elnök